Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με τη μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του ΕΠΑΛ Άργους Ορεστικού προς/από τη Θεσσαλονίκη»

Το Επαγγελματικό Λύκειο Άργους Ορεστικού θα πραγματοποιήσει ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή, των Α΄,´ô, τάξεων στη Θεσσαλονίκη στον πολυχώρο Nouvelle στο Ωραιόκαστρο, στο «Μουσείο Ανθρωπίνου Σώματος», και στη συνέχεια μετάβαση στο «Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας-Noesis» και στο εμπορικό κέντρο Mediterranean Cosmos.
Ημερομηνία: 11/02/2020 και ώρα 08:00. Μετάβαση και επιστροφή οδικώς Άργος Ορεστικό – Θεσσαλονίκη – Άργος Ορεστικό
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών που θα συμμετάσχουν 55. Αριθμός συνοδών 4.
Προκειμένου και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία να επιλεγεί το ταξιδιωτικό γραφείο Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ που θα οργανώσει την παραπάνω εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Α΄,Β΄,Γ΄ τάξης, παρακαλούμε να μας αποστείλετε - σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε – μέχρι την Δευτέρα 02/3/2020 και ώρα 12:00 στο σχολείο (ταχυδρομικώς ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο) κλειστή προσφορά.
Επιθυμούμε:
  1. Το λεωφορείο να είναι στη διάθεσή μας για την πραγματοποίηση των μετακινήσεων σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  2. Ασφάλεια αστικής ευθύνης.
  3. Λοιπές υπηρεσίες (παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων κ.τ.λ).
  4. Υποχρεωτική Ασφάλιση σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  5. Πρόσθετη ατομική ασφάλιση όλων, (μαθητών καθηγητών), που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  6. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού.
  7. Επιβάρυνση ανά μαθητή.
  8. Δέσμευση του γραφείου Γενικού τουρισμού για την έκδοση ατομικής απόδειξης για κάθε μαθητή ως προϋπόθεση καταβολής των χρημάτων.

Σημειώνουμε ότι οι προσφορές θα ανοιχτούν όπως προβλέπει ο νόμος ενώπιον επιτροπής καθηγητών, αντιπροσώπων των μαθητών και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Το πρακτορείο που θα επιλεγεί, θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.