Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο την εγκύκλιο και όλα τα έγγραφα για την συμμετοχή μαθητών και αποφοίτων ΕΠΑΛ στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2022.
Εγκύκλιος και έγγραφα για Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ 2022

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΕΠΑΛ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΜΕΣΩ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΝΟΜΟ 4777/2021
Δείτε παρακάτω την εγκύκλιο για τους υποψηφίους των ΕΠΑ.Λ. σχετικά με το νέο σύστημα εισαγωγής μέσω πανελλαδικών εξετάσεων στα Α.Ε.Ι. και τις Σχολές των συναρμόδιων Υπουργείων.
Ενημέρωση υποψηφίων ΕΠΑ.Λ. για το σύστημα εισαγωγής του Ν.4777/2021
ΦΕΚ Β΄774/2021
ΦΕΚ Β΄1930/2021

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2021-2022.

Προκήρυξη ∆ιαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών/τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ) [Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών ∆οκίμων (ΣΝ∆), Ικάρων (ΣΙ)], Στρατιωτικής Σχολής Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ) [Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ) και Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΜΥΑ)]
Καθορίστηκε, με δύο αποφάσεις που υπέγραψε η υφ. Παιδείας Ζέττα Μακρή η διδακτέα - εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ’ τάξης ημερήσιων και εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022, ώς εξής:

Εξεταστέα ύλη ΕΠΑΛ 2021-2022